Mi a MiniPowerChallenge?

A PowerChallenge kistesója, azaz a kedvcsináló. Egy nagyon barátságos, kis létszámú, játékos verseny, amellyel szórakoztató módon tudunk színvonalas programot csinálni sportrendezvényeken, edzőtermi eseményeken (megnyitó, évforduló stb). Lehet ilyen verseny önállóan, de általában valami edzőtermi esemény keretein belül rendezzük meg.

(A PowerChallenge testsúly, kor és nem alapján kalkulált súlyokkal maximális ismétlésszám teljesítését igénylő verseny. A powerchallenge.hu kalkulátor alapján lehet meghatározni a szükséges súlyokat 5 ill. 6 féle versenyszámban, amelyet teljesíteni lehet egyesével versenyszámonként, vagy együtt. Nézd meg a szabályokat, a gyakorlat bemutatókat és a kalkulátort a powerchallenge.hu weboldalon!)

A MiniPowerChallenge-n 3 számot kell teljesíteni, általában felhúzás, fekvenyomás/hölgyeknek csípőemelés és bicepsz sorrendben, a kalkulált súly 70% vagy 100%-ával, Mindez az adott rendezvényre készült versenykiírás függvénye. A versenyzők az összes ismétlésszámukkal versenyeznek, általában az első hármat díjazzuk férfi/női vagy egyéb kategóriákban.

Általában a helyi szervezők kívánságának megfelelő verziót csináljuk, de van, amikor teljesen ránk bízzák, így a sztenderd felhúzás/fekvenyomás/bicepsz verziót csináljuk férfi és felhúzás/csípőemelés/bicepsz számokat női kategóriában.

Gyakorlatok végrehajtása/szabályok:

Felhúzás: öv megengedett, gurtni nem. Alsó holtponton mindkét tárcsának érintenie kell a talajt és nem pattanhat meg. Felső holtponton teljesen fel kell egyenesedni. A súlyt "pihentetni" nem lehet a combon.  Megállni maximum 3 másodpercre lehet, de a rudat nem lehet elengedni.  

Fekvenyomás: a súlynak érintenie kell a mellkast, meg kell állnia egy pillanatra az alsó holtponton, a kart felül teljesen ki kell nyújtani.  Pattintani tilos. A talpnak érintkeznie kell a talajjal. Fenék nem emelkedhet fel a padról. Megállni maximum 3 másodpercre lehet,

Bicepsz: gyakorlatot háttámlának dőlve kell végrehajtani úgy, hogy a hátnak és a fenéknek érintenie kell a támlát és nem mozdulhatnak el. A rudat a bicepsz kinyúlásáig le kell engedni, onnan a teljes összehúzódásig fel kell húzni. A könyök csak a mozdulat által természetesen adott mértékben mozdulhat előre, vállal besegíteni nem megengedett, szemből nézve a könyöknek a test mellett kell maradnia. Megállni maximum 3 másodpercre lehet, a súlyt letétele a gyakorlat végét jelenti.

Csípőemelés: keresztben kell a padra feküdni úgy, hogy csak a hát felső része fekszík fel a padra a csípőnek szabad mozgást biztosítva. A combtőre helyezett rúddal kell a gyakorlatot végezni úgy, hogy a súlyt beengedjük ameddig lehet, majd a csípőt teljesen felnyomjuk. Megállni maximum 3 másodpercre lehet.